UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари до списку бажань
0

Твістери

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

У лові на спінінг часто використовують силіконову принаду, яка отримала назву твістер (twister). Це цікаві вироби, що складаються з ребристого тільця циліндричної форми та еластичного, досить довгого хвоста. Зовні вони нагадують личинки та інших видів мешканців водойм, тому роблять рибалку уловистою та простою.

Твістери використовуються в лові щуки, окуня, судака та інших хижаків, хоча досвідчені рибалки не обмежуються тільки цими рибами, але намагаються використовувати таку приманку і в лові «мирних» сортів. Як правило, твістер риболовля має на увазі, що приманку насаджують на джиг-головку, але можна зміцнити її і на офсетному гачку з вухатим грузиком.

У продажу ви знайдете твістери як з об'ємним, так і тонким тільцем. Довжина виробу варіює від 1 до 20 см. Найчастіше ребристе тільце, причому ребристість може бути різного ступеня вираженості, вона необхідна для створення акустичних шумів у воді в процесі руху. Проте є моделі без ребристості.

Головним елементом, який привертає увагу риби, є хвіст. Під час проведення він рухомий та імітує рухи підводних жителів. Залежно від довжини та ступеня вигнутості хвоста характер гри приманки може змінюватися.

Матеріалом для створення твістерів є силікон. Вашу увагу може привернути званий їстівний силікон. Насправді, звичайно, він є їстівним, для виклику агресії з боку риби до нього додають амінокислоти, ароматизовані солі, атрактанти. Таким чином, приманка привертає увагу не тільки характерною грою, але й запахом і навіть смаком.

Що стосується кольору, то твістер приманка може бути як яскравою, агресивною, так і природною. Вибір, знову ж таки, залежить від того, коли і в якій воді використовуватиметься приманка. Наприклад, навесні після повені, після дощу, коли вода у водоймі каламутна, ефективнішими стануть приманки яскравого забарвлення з включенням блискіток або з флуоресцентним ефектом. У похмурі дні, коли світла мало, увагу риби швидше привернуть твістери для риболовлі світлих відтінків – білі, світло-жовті, сріблясті. При ясному, яскравому висвітленні у спокійній воді найбільш схожими з живими істотами будуть приманки природних кольорів: темно-коричневого, чорного, каштанового, зеленого. На великій глибині, де сонячне світло приглушене, краще використовувати кислотні відтінки приманки, наприклад, яскраво-жовті або салатові. У зимовий час на відкритій воді доцільно використовувати твістери фіолетового, синього кольору.

До речі, відмічено, що різні види риб більш активно реагують на ті чи інші кольори:

• судак – на жовтий та зелений;
• щука – всі відтінки;
• окунь – на відтінки червоного.

Як і будь-яка приманка, твістери мають свої переваги та недоліки. Серед переваг найчастіше називають:

• прийнятну вартість;
• величезна різноманітність варіантів;
• різні методи монтажу.

З недоліків найчастіше можна почути, що твістери не надто міцні – при активній хватці хижака або зачепі за корч приманка може отримати значні пошкодження. Вирізняють кілька типів монтажу твістера:

• на джиг-головці – це гачок із жорстко зафіксованим грузиком будь-якої форми – від кульки та кулі до риб'ячої голови;
• шарнірний – на гачку з грузиком-чебурашкою, він може бути одинарним, подвійним і навіть потрійним;
• на офсетному гачку – жало гачка щільно притиснуте до тіла твістера, доцільно використовувати його у воді з великою кількістю корчів, рослинності.

Зверніть увагу, що часто тіло твістера складається із щільного силікону, а хвіст – з м'якого та еластичного. У процесі риболовлі рухлива частина може постраждати, і уловистість принади значно зменшиться. Вам потрібно мати запас нових виробів тієї ж якості та того ж виробника. Тоді ви зможете швидко замінити постраждалу приманку на новий і продовжити риболовлю з тією ж ефективністю.

В інтернет-магазині Rybalka.ua силіконові твістери представлені в різноманітній різноманітності. Вам знадобиться допомога консультанта, щоб не помилитись у виборі.

Вгору