Балансир на окуні. Просто та складно. Дорого та дешево. З кивком чи без. Лісочка товста і волосінь тонка. Окунь різного розміру. Не можна осягнути неосяжне, тому сьогодні ми обмежимося двома критеріями. Мінімальна ціна та мінімальний розмір. Лише окунь. Балансири Akara. Навіщо платити більше?

Про торгову марку

Торгова марка Akara досить добре відома вітчизняним рибалкам. Під даною ТМ у продажу ви можете побачити воблера, силіконові приманки, вольфрамові та свинцеві блешні, великий асортимент лавсанових кивків, блешні для стрімкого блиску, зимові вудки та безліч інших цікавих і не дорогих снастей. Але основна продукція, яка свого часу стала візитівкою марки – це балансири.

Основні фішки

Найголовнішою особливістю балансувань Akara є найширший модельний ряд – понад 20 моделей! Великі та маленькі, важкі та легкі – розмірна лінійка від 20 до 80 мм, і вагою від 2 до 28 грамів здатна задовольнити будь-який смак. Додайте сюди ще дві дюжини кольорів, - і реально в цьому ракурсі конкурентів немає.

Другою відмінністю цих балансиров є той чинник, що продаються вони без упаковок і підвісних трійників, тобто. не до кінця оснащеними. Це можна розглядати як плюс, і мінус. З одного боку, доводиться купувати трійник, а з іншого - трійник стоятиме правильний, який ви самі оберете, а не той, який поставив продавець, та ще включив у кінцеву вартість виробу.

Гачки, якими комплектуються балансири Akara – виробництва відомого японського концерну Maruto Dohitomi. Ця марка не так «розкручена» як деякі інші – але є дуже популярною у всьому світі, особливо в таких вимогливих сегментах, як морський лов великої риби, де до гачків – особлива вимога. До якості гачків цього бренду жодних претензій немає – вони міцні, пружні та гострі.

Для сьогоднішньої статті ми відібрали три моделі, розміром від 25 до 50 мм.

Модель 08

Заявлені властивості цієї приманки -50 мм, 11 грам. Фактична вага – трохи менша, наші ваги зафіксували її як 9,4 грама.

Випускається приманка у 20 кольорах. Колірна гама для всіх приманок, у нашому сьогоднішньому огляді – однакова, лише найменша, 15 модель відрізняється на один колір. Добірка кольорів дуже широка і продумана. Єдиний колір, якого за відчуттям не вистачає, це класичний «клоун» бажано з червоним хвостом.

Лакофарбне покриття - гладке і рівне, але, зважаючи на те, що приманки йдуть без упаковки, і «фінішного» оснащення трійником, на фабриці не морочаться з прочисткою верхньої співу, і клямки під підвісний гачок від лаку. Отже, у деяких приманок одна (а іноді й обидві) петля залита лаком та фарбою.

Зовнішній вигляд трохи страждає, але буквально 1 – 2 секунди роботи ножем чи трійником, і проблема вичерпана.

Хвіст виконаний із еластичного пластику, який відчутно гнеться. Це вагома конкурентна перевага. По-перше, якщо зберігати приманки в коробці навалом, менше шансів відбивати хвости. По-друге, хвости з жорсткого пластику мають властивість відвалюватися при клювання судака, якщо недостатньо надійно приклеєні.

Приклеєний хвіст міцно, і додаткового проклеювання не вимагає.

Форма тіла чимось нагадує популярні у Фінляндії балансири «Нільс Майстер», хоча подібність досить умовна – тіло Akara 08 відрізняється більшою незграбністю.

Якщо дивитися на приманку зверху, стає помітно, що вона досить плоска, що постійно розширюється від хвоста до голови. Це збільшує парусність приманки і збільшує відхід від вертикалі при підкиданні.

Гачки – однакової, класичної форми. Згідно з канонами, жала обох гачків мають бути відігнуті від горизонталі, для кращої зачіплюваності.

Гачки гострі, це видно як не озброєним поглядом, так і за допомогою пристосувань, що збільшують. Класичний тест «на нігті» гачки також добре витримують.

Як вже говорилося вище -сталь гачків пружна і пружна, розігнути гачок на зачепі буде непросто, так само як і зламати, тому відбійник - обов'язковий.

Відверто сподобалася нижня петля. На відміну від багатьох відомих балансиров, на неї досить просто одягається і знімається підвісний трійник. При цьому операція не змушує прикладати багато сил, суттєво знижуючи ризик зламати клямку.

Висить балансир із помітним ухилом до хвоста. При зануренні у воду кут нахилу дещо зменшується, але однаково присутній. Я не вважаю це мінусом – на проводці приманка працює так, як і має працювати «правильний» балансир.

При підкиданні балансир йде далеко від лунки, враховуючи його досить невеликий розмір і вагу. Розворот починає відбуватися не в крайній точці, а з невеликою затримкою частина корисної відстані приманка проходить хвостом вперед. Це, звичайно, недолік, але не надто вагомий, і тим більше не впливає на уловистість.

При контрольованому скиданні, приманка падає з помітним відходом убік, який іноді планує, а іноді – зриваючись у штопор. Після зупинки - якийсь час похитує хвостом, при нерухомій вудці, якщо ловити кивковою снастью - це видно по сторожку.

Проведення приманки може бути як плавне, так і досить агресивне. На серії ривків практично без паузи балансир цієї моделі здійснює абсолютно хаотичні стрибки, і цим окреслює досить велике простір під лункою. Такий прийом іноді рятує і дозволяє зловити рибу в лунці, що вже замовкла, хоча, звичайно, балансир (будь-який) це приманка розрахована перш за все на активну, не наколоту рибу.

Основний трофей - звичайно ж окунь, хоча я впевнений, що в умілих руках приманка може показати відмінні результати по судаку, аж надто красиво вона поводиться на паузі після підкидання.

Модель 19

На відміну від "вісімки", дев'ятнадцята модель балансиру Akara - це виключно окунева тема. Окрім окуня, хіба що, та й то за певних обставин, можливі прилови різноманітної білі, хоч особливо розраховувати на це не слід. Судачки «пістолітного» розміру, і всюдисущі мружать – теж можливі, але ловити їх цілеспрямовано немає сенсу. Взимку відпускати рибу, за заявами іхтіологів, причому таких, яким можна вірити, марно, т.к. буквально за кілька секунд на морозі у риби пошкоджуються (обмерзають) зябра та кришталики очей. Тому залишаються окуні, і вони голосують за цю приманку всіма плавцями.

Номінальна довжина принади – 40 мм, за вагою 5 грам. Практично балансир важить 4,9 грама без підвісного трійника, тобто. можна сказати, що вага цієї принади повністю відповідає заявленому.

Гачки - хвостовий та встановлений у голові – не такі, як у попередньої моделі. Хвостовий одинарник більше за розміром, ніж встановлений у голові, і його жало спрямоване до тіла приманки. Це дасть меншу засіканість, але найкраще утримання підсіченої риби.

Головний гачок – класичної форми, відігнутий у вертикальній площині. До якості обох гачків жодних претензій немає.

У поперечному перерізі балансир Akara 19 наближений до рівнобедреного трикутника.

Така форма теорії дасть відносно невеликий відхід від вертикалі при підкиданні, але за рахунок компактного тіла і досить великого хвоста - працює балансир дуже показово. "Відліт" здійснюється навіть на короткому різкому ривку. Мінімальна глибина, на якій можна ефективно працювати приманкою – близько півметра, або навіть трохи менше. При цьому ваги балансира достатньо, щоб «пробити» 3 - 4 метри на несильній течії, і добре працює на ривках - підкидах різної інтенсивності.

Колірна лінійка дев'ятнадцятої моделі аналогічна іншим балансирам виробництва Akara, і включає 20 кольорів.

Akara 15

Akara п'ятнадцятої моделі – це один із найменших балансувань на ринку. Його довжина без урахування хвоста не перевищує і 2 сантиметри.

Заявлена вага приманки менша за реальну (2 проти 2,4 грама), але цей факт ніяк не може зменшити того розчулення, яке відчуваєш, дивлячись на приманку.

На балансирі не передбачено встановлення підвісного трійника. Це слід розцінювати як дефіцит, т.к. саме на підвісний трійник трапляється більша частина балансирного окуня, незалежно від виробника чи загальних габаритів приманки. Але, незважаючи на це, риба на «п'ятнадцяту» клює, і це не завжди окунь.

Висить приманка горизонтально, як у повітрі, і у воді.

Плоска голова балансира і такий самий плоский живіт змушують приманку далеко і впевнено планувати при найкоротших і різких рухах вудки, навіть за мінімальної глибини. Змусити свої працювати нам вдавалося на глибині близько 30 сантиметрів. Зрозуміло, що це екстрим, і зазвичай «балансируємо» ми на глибині від метра та глибше, але випадки бувають різні. Так що принада, яка дозволяє ловити в мінімальному зазорі між дном і кромкою льоду в коробці не завадить.

На великих глибинах балансир також працює зразково-показово. Звичайно, слід розуміти, що принада в 2,4 грами вагою не призначена для підкорення фарватерних бровок, і розрахована на роботу в тиховодді, метрів до 2,5-3 максимум.

Дуже часто доводиться чути, що балансир менше 3-5 сантиметрів це пустощі, яке знижує кількість і якість спійманої риби. Якщо говорити про лов на просторах великих і середніх річок і водоймищ – з цим можна погодитися, але на невеликих водоймах, особливо в середині зими, приманки «мікро» розміру дуже часто рятують при лові не смугастих. Ну а упіймання живця, при лові на жерлиці з приманкою такого калібру – взагалі справа техніки.

При роботі з цією приманкою обов'язково слід різко «скидати» волосінь після підкидання – інакше балансу просто не вистачить маси тіла щоб розвернутися, і до місця старту приманка прийде хвостом.

Також слід зазначити, що при послідовній серії коротких ривків, з одночасним підйомом вудки, приманка може йти на вкрай велику відстань, недоступну навіть переважній більшості набагато масивніших моделей.

Гачки – як і у моделі №19 – різні. Спереду - звичайний гачок з круглим загином і жалом, спрямованим паралельно до тіла. У хвості – набагато більший гачок, із загином типу Crystal. Його жало так само паралельно площині тіла принади.

Колірна лінійка – 21 варіант.

Ціна

У такому варіанті комплектації, як і нашому огляді, тобто. без упаковки та підвісного трійника, балансири Akara, крім іншого, серйозно відрізняються від конкурентів ціною. У Києві характерна роздрібна ціна на них становить 20 – 25 гривень залежно від розміру. Іноді зустрічаються ще привабливіші пропозиції. І це при рівно вклеєних хвостах, міцній фарбі і великому асортименті моделей.

Де купити?

Балансири Akara продаються в багатьох роздрібних точках і проблеми з ними немає. На території України цю марку представляє компанія Пегас. Придбати балансир Akara ви можете в інтернет-магазині Rybalka.ua.

Резюме

Якби виробник більше уваги приділяв прочистці петель від лаку і фарби, ці приманки можна було б назвати найцікавішою пропозицією на ринку. У тому варіанті, який є зараз – вони все одно є потужним конкурентним продуктом. Незважаючи на приналежність до «економ» класу, 21 модель без відвертих інженерних «косяків» – це дуже серйозна заявка. Звичайно, приманки не ідеальні, і при бажанні недоліки знайти можна, але в цілому - рекомендуємо звернути на ці розхідники найпильнішу увагу.

До речі, окремо продаються підвісні трійники з краплями різних кольорів під цією ж торговою маркою, і дуже пристойної якості.

Оцінки Балансири Akara

Виконання Непогано. Багато моделей, різних розмірів та ваг, гарні гачки. 6
Зовнішній вигляд дуже красиві приманки. Трохи псує враження залиті лаком петлі на найдрібнішій моделі. 6
Робочі характеристики Приманки стабільно працюють на різних глибинах та проводках. 7
Ціна Ціна тішить. Одна з найобґрунтованіших пропозицій на ринку. 7
Доступність Добре представлені у роздрібній мережі та інтернеті. 6
Середня оцінка 6,40

Шкала: 1 = жахливо, 2 = погано, 3 = незадовільно, 4 = зазвичай, 5 = непогано,
6=добре, 7=гідно, 8=відмінно, 9=чудово, 10=неймовірно!

Переваги

Широка модельна, розмірна, колірна лінійка.
Гарні гачки.
Можливість комплектувати приманку потрібним підвісним трійником.

Недоліки

У деяких приманок петлі залиті лаком.
Не завжди обґрунтовані форми впаяних гачків.
Немає кількох кольорів, які б не завадили.