У наш час нелегко зустріти різко виділяється на загальному тлі силіконову приманку - надто багато ми їх побачили за останні пару років. BassPro зміг здивувати. Bass Pro Shops® Wreak-N-Bug

Іноді трапляються приманки, які не укладаються в наше, часто стереотипне уявлення про рибальські приманки. Більше того, є цілі різновидів приманок яким немає навіть усталеної назви в російській мові, адже по суті ми знаємо твістер, віброхвіст, особливо просунуті використовують ще хробаків, осминогів - октопусів, знають що таке тьюб - і все.

Є в західній класифікації такий різновид, скоріше навіть група приманок з м'якого пластику - Creatures - слово яке можна перекласти як створення, а можна як тварюка. Ось з одного з таких тварин ми вас сьогодні і познайомимо.

Особливості

Чи то миша, чи то жаба, чи то пуголовок, масивне тіло і тонкий ребристий хвіст, яскрава упаковка і помітна напис Tournament ( зазвичай так позначаються приманки рекомендовані до застосування на змаганнях, тобто здатні привернути увагу сильно «запресованої» риби). незвичайна силіконова імітація відразу впадає в око своїм неординарним виглядом, і з першого погляду не ясно, хто це і з чим його їдять. Якщо ви не можете з першого погляду зрозуміти для чого створена та чи інша приманка - не треба гадати, треба звернутися до сайту виробника, але іноді цей шлях в нікуди.

• Innovative lure - деякий час між mouse and frog
• Weighty chunk of a body
• Protruding eyes
• Extremely deep-ribbed, flexible tail
• Solid tail tip for non-stop action
• Anise and salt impregnated

Інноваційна форма, потужне тіло, гнучкий ребристий хвіст, анісовий атрактант і потужне сольове просочення. Ні слова про техніку та тактику.

Почитавши численні форуми наших колег з'явилася ясність. Професіонали і любителі лову великоротого окуня настійно рекомендують використовувати Wreak-N-Bug на техаській і каролінській оснастках, при лові на фліпінгом в кущах і корчах, при лові необвантаженою принадою між причалами і пантонами, при ловлі за допомогою спеціальної загалом хто на що здатний.

Єдине, що ясно відразу - орієнтується слід на офсетний гачок, під який у тілі приманки зроблено спеціальний проріз. Проріз глибокий і довгий, придатний для широкого діапазону офсетних гачків № 2 - 7/0, але оптимально - 2/0 - 5/0. Офсетник, звичайно ж, слід застосовувати широкої (або як їх ще називають «круглі») форми, наприклад Bass Pro Shops XPS® Wide SuperLock Hooks, Gamakatsu Extra Wide Gap або Owner "J" HOOKS.

Хвіст принади виконаний у модній нині формі ring, тобто. по всій довжині закрито ребрами.

Ребра на хвості силіконової приманки по-перше забезпечують об'ємність при більшій гнучкості, по-друге утримують дрібні бульбашки повітря, що піднімає хвіст приманки на дном, а по-третє створюють завихрення середовища, що позитивно впливає на залучення хижака. Слід зазначити, що хвіст Wreak-N-Bug не припаяний, а відлитий разом з тілом приманки, що забезпечує велику потужність хвоста, і є шанси, що він не буде відлітати після першого клювання дрібного судака, чим грішать багато сучасних силіконових приманок.

На кінці хвоста знаходиться циліндрична деталь із силікону, з виїмкою, на деяких моделях цей елемент пофарбований у яскраві флюроресцентні кольори (у цьому випадку деталь є припаяною). Призначення виїмки на кінці хвоста-що інше як активний елемент, що створює завихрення води і змушує коливатися безпосередньо хвіст.

Сама приманка виконана у їстівному виконанні. Сольова просочення дуже глибока і потужна, сіллю приманка фактично нафаршована. Що цікаво, часто перебір солі призводить до підвищення «їстівності» гуми, але зниження її характеристик міцності. В даному випадку творцям Wreak-N-Bug вдалося поєднати не сумісне, принада солона і міцна, при дуже м'якому та еластичному пластику.

Також варто відзначити анісовий атрактант, що дуже нагадує за своїм запахом атрактант такого найвідомішого виробника силіконових приманок як Ecogear.

Що стосується застосування Wreak-N-Bug в наших умовах - тут можливі такі варіанти.

1. Застосування без свинцевого обтяження при лові у траві. Ваги в 13,6 грама приманки вистачає для того, щоб за допомогою спінінгової, або легкої бейткастингової снасті зробити комфортне закидання на 10-15 метрів. Оснащувати приманку в даному випадку треба офсетним гачком максимально великого для цієї приманки розміру (5/0 - 7/0).

Якщо кинути треба подалі-можливе застосування спеціального гачка для свімбейтів, із завантаженням безпосередньо на цівку гачка. Проводка приманки в даному випадку варіаційна, може бути і рівномірка з паузами у вікнах трави, може бути класичний твіччінг (в даному випадку краще все ж таки обійтися без підвантаження взагалі). Єдине що слід пам'ятати і усвідомлювати - при лові з будь-якою приманкою без головного навантаження з офсетним гачком кількість порожніх клювань може розлютитися навіть урівноваженого рибалки. Там, де трава не дуже густа, можливі наступні обладнання.

2. При лові в траві можна використовувати відкритий гачок (джигголовку). Принаду оснащуємо класично, гачок відкритий. Для роботи в траві з відкритим гачком життєво необхідна максимально «колоподібний» спінінг, що не гнеться, з хорошим запасом по потужності. Проводка - ривковий джиг, гачок при ривках повинен проривати траву. Дуже ефективний спосіб лову щуки у плямах трави восени.

3. При лові судака приманку можна оснащувати будь-яким відомим способом, а при вечірньому літньому лові на мілинах використовувати без завантаження. Т.к. кількість ефективних клювань при лові без завантаження так само як і при лові щуки не велике, слід або застосовувати ту оснастку про яку говорилося вище, або згадати про їстівність Wreak-N-Bug і після клювання віддавати трохи шнура, а при натягу - різко і розмашисто підсікати - але цей спосіб добре проходить з більшістю "їстівки" підлягає випробуванню-не вся їстівна гума однаково їстівна.

4. Дроп-шот та повідкові.

Насамперед саме дроп шот. На оснащенні з винесеним грузилом принада має спокусливу гру хвостом. Головне - не дрібнити з гачком, об'ємна приманка - гачок повинен бути потужним і великим. Якщо звичайний офсет - то 4/0 - 5/0, краще з тонкого дроту, якщо гачок спеціальний - дроп шотовий (наприклад Lazer TroKar Octopus Style Drop Shot Hooks або StandOut Black Nickel ST4ZS) яким приманка чіпляється за край морди то можна обмежиться № 2/0.

5. Що стосується використання методу Shaky Head і відповідно спеціальних головок, то цей метод ще не дуже добре випробуваний у наших умовах, і потребує подальшого освоєння. Якщо говорити просто про лов з легкими джигголовками щодо відносно відкритого дна - ніяких протипоказань для використання Wreak-N-Bug немає. Головне - знайти джигголовку відповідної ваги (зазвичай для подібних приманок 2-7 грам) з великим (мінімум - 5/0) гачком.

Резюме

Приманка Wreak-N-Bug - оригінальна приманка з широким спектром застосування, що підходить для різноманітного використання на різних видах оснасток, і, напевно, незначна шанувальників серед тих, хто думає і шукає спінінгістів. До сильних сторін необхідно віднести їстівність гуми, її механічні якості, чудову добірку забарвлень, унікальність зовнішнього вигляду. До слабких - мінімальний розмірний ряд - всього один розмір, і те, що з цією приманкою напевно доведеться працювати руками і головою, на монотонному закиданні і не менш монотонному вимотуванні вона навряд чи розкриє свій потенціал.

Приманки Wreak-N-Bug можна переглянути та замовити у розділі СЛАГИ нашого інтернет-магазину.