Подорожі – що може бути цікавішим і пізнавальнішим? Гори, море, далекі країни чи вело прогулянка околицями рідного міста – за великим рахунком без різниці – адже головне це нові враження, нові знання та нова рибалка. Єдине, що в певних випадках може перешкодити викупати наші снасті в Індійському океані, гірській річці Кавказу чи безіменному ставку, де ні в індустріальному районі сходу України, може тільки одне – «нерезиновість» багажу, і не бажання ловити похмурими телескопами. Як відомо, останнім часом дедалі частіше авіакомпанії обмежують вагу та обсяг багажу пасажирів, виставляючи відірвані від реальності цифри за перевагу. Ну а ціни на бензин змушують наших співвітчизників пересідати з автомобілів, що мають повноцінний багажник, на малолітражки, оснащені, у кращому випадку місцем для зберігання аптечки та вогнегасника.

Сьогодні темою нашого огляду виступить спінінг, який може повністю вирішити проблему упаковки всього комплекту снастей у похідний саквояж або рюкзак, і при цьому не мають аналогів у нашій країні. Encore Nemesis Viator NMSV-S764L, спінінг для не домосідів.

Про компанію.

Компанія «Encore» - мабуть, найяскравіший відкриття минулого року. Неймовірно яскраві кольори спінінгів, що випускаються під цим брендом, незмінно змушують спінігістів підійти ближче до стійки, взяти вудлище в руки і добре його потрусити. Високомодульні карбони, якісна фурнітура, довічна гарантія та дорогий чохол та акуратне складання – все на високому рівні, за досить не високої ціни. Додайте сюди ще гордий напис «Made in Japan» і, я впевнений, стане зрозуміло, як чим за рік ці спінінги набули популярності серед рибалок Росії та України.

Про концепцію «Тревел».

Спінінги для мандрівників можна розділити на дві усталені групи -телескопи, і багаточастинні вудилища зі штекерним з'єднанням.

Телескопи – дешеві, максимально прості у виготовленні та невибагливі до умов експлуатації та зберігання. Крім цього вони можуть похвалитися ненадійністю та поганими показниками занедбаності та чутливості. Всі спроби зробити телескоп елегантним, і придатним до використання з тонкими оснащеннями і дрібними приманками незмінно призводять до виготовлення невиразної, сопливої палиці, а потуги зрадити вудлищу якусь подобу «ладу», причому будь-якого – видають на гора дубове щось, придатне хіба що ганяти корів або закидати макушатники.

Штекер – набагато цікавіший. Проблема є лише одна.

У всьому світі, штекерні спінінги тревел концепції це насамперед вудилища для лову форелі та зрідка – бассові вудки. І якщо до бассових багаточастникам претензій зазвичай не виникає, то з «траут»-палками не все так гладко.

Форель у всьому освіченому світі, крім Японії – це нахлист. Спінінг - для маргіналів, причому для маргіналів, що ловлять на кренки і вертушки.

Японці ж звели лов форелі в ранг високого мистецтва, але ловлять вони в основному ставкову райдужку, і ловлять майже виключно на коливалки.

Обидва підходи дають спінінгу параболічний лад, що, у свою чергу, мало задовольняє досвідченого українського спінінгіста, який ловить джигом і ривковими воблерами, використовує «техас» та «поверхневики», і не мало часу впирається в «дроп-шот» та «відвідний повідець» .

Ноу-хау Encore Viator

Як уже говорилося, Encore Viator не має аналогів у нашій країні, та й за кордоном доведеться пошукати щось цікавіше, з погляду комфорту використання вудки в максимально широких умовах.

По-перше, це лайт, із досить широким діапазоном.

По-друге, він досить довгий.

По-третє, він, виходячи з маркування - має вклеєну вершинку.

По-четверте – у всіх рекламних матеріалах наголос робиться на надшвидкому ладі, і високої чутливості.

По-п'яте, його транспортувальна довжина - всього трохи більше півметра.

Не дивно, що така незвичайна вудка потрапила на сторінки нашого інтернет-журналу.

Тубус.

Тубус простий і добрий.

У перерізі він є трикутником із закругленими кроями. Така форма має кілька певних переваг над традиційною, «круглою».

По-перше, якщо розглядати традиційні розміри тубусів, тубус Encore Viator має габарити, назвемо це «вписаного» трикутника, тобто. займає менше місця.

По-друге, трикутний тубус не катається на відміну від круглого, а отже меншою мірою схильний до самостійного пересування салоном автомобіля або похилими поверхнями.

Закривається тубус кришкою на замку типу "блискавка", до речі розведення "YKK"-дрібниця, а приємно.

Для зниження ударних навантажень на торцеві частини колін вудилища в кришку тубуса вставлений амортизатор з поролону.

На одному з бічних ребер тубуса кріпиться ремінь транспортування з тканини типу «кардура», сам же тубус обшитий елегантним чорним «Oxford» зі смарагдовою вишивкою, дуже суворо, і при цьому дуже ошатно. Ремінь дозволяє носити тубус за спиною, але при повністю затягнутому стані щільно прилягає до поверхні тубуса.

Вище ременя пришито пластикове кільце для додаткового кріплення тубуса за допомогою карабіна при транспортуванні.

Усередині тубус поділено трьома тканинними перегородками на чотири частини. Довжина тубуса 67 див.

Увага! Правильне укладання!

Як і все високомодульне і тонке, спінінг Encore Viator вимагає поваги, і починатися воно повинно не тільки в процесі риболовлі, але і при укладанні спінінга в тубус.

Перше, найважливіше правило - ніколи не робіть нічого через силу! Якщо коліно не заходить у своє відділення, значить йому щось заважає. І якщо йому «допомогти» - напевно відбудеться поломка, або коліна, що штовхається, або одного з сусідніх.

Друге правило – запам'ятайте послідовність та порядок розміщення колін у тубусі і нічого не вигадуйте:

Першим, у найбільше, центральне відділення поміщається не комлеве коліно, а друге – те що з кільцем.

Другим - комель, причому рукояткою вгору.

Слідом – третє коліно, останньою – вершинка, вклеюванням вгору.

Потім уважно дивимося, переконуємось, що ніде нічого не стирчить назовні, і акуратно закриваємо кришку і «блискавку».

Фурнітура та складання.

Кільця на Віаторі стоять традиційні для всі лінійки Nemesis, класичний SIC в сталі виробництва Fuji. І якщо до «вхідного» та вхідних у «конус» кільців питань ніяких немає, то ранинги на вудлище, яке позиціонується як вудка для мандрівників, а отже – і для морського лову, хотілося б бачити похилими, спеціально для PE шнурів призначеними. Адже море – це завжди вітер, і тонкий шнурочок «0.4» чіплятиметься за ранинги, як не крути. Але з іншого боку РЕ кільця подорожчали б вудилище, а це нікому не треба.

Котушкотримач – Fuji «VSS», один з найпопулярніших на сьогоднішній день катушкотримачів для лайтових і ультралайтових спінінгів, він гарний і надійний.

Гайка – передня, закрита коротким корковим форегрипом. Таке компонування надійне, і дозволяє легко і зручно класти палець на бланк під час проведення, це напевно сподобається багатьом спінінгістам.

Рукоятка пробкова рознесення. Корок хорошої якості, без великих каверн, але все-таки досить проста звичайна останнім часом пробка, без вишукувань. Знову ж таки, на морській рибалці можливе використання синтетики було б доречніше, але вирішувати, звичайно, виробнику.

Дуже порадували металеві захисні кільця (віндчеки) скрізь де потрібно, особливо на форегрипі і наявність гачка для фіксації приманок - хук кіпера. Хук кіпер дуже зручний, дозволяє з легкістю фіксувати принади та оснастки будь-якого типажу, навіть такі як «дроп-шот» та «техас із закритим жалом офсету».

Єдине «але» - через те, що вхідне кільце великого діаметру, і далеко відстоїть від котушкодержателя, при застосуванні котушок розміру 2500 і більше, іноді м'який шнур при кидку чіпляється за гачок «хук кіпера», аж надто широким виходить «факел» шнур. Лікується це невеликим підгинанням відкритого краю "хук кіпера" до бланку, буквально на 1-2 мм, благо дріт досить м'який і дозволяє це зробити не боячись пошкодити бланк.

Бланк.

Коли вперше береш вудку в руки - навіть не віриться що 4-частковий бланк, настільки органічно і добре лежить він в руці. Я впевнений, що якщо замотати місця з'єднання скажемо лейкопластирем, і те саме зимитувати на такій же палиці, тільки двочастнику, переважна більшість «знавців» та «експертів» помилиться, визначаючи, де яка вудка.

Жодної «сопливості», бланк, дуже суворий, відчувається, що на матеріалі конструктори не економили. Вага вудки всього лише 99 грам – відмінний показник.

Довжина вудлища - класична, 7 футів, 6 дюймів, або по-нашому - 228 сантиметрів. Така довжина хороша, перш за все, своєю універсальністю, і легкий джиг, і воблера, і повідково-рознесені справи, і кидок вже є, і рибу без підсаки взяти не складно.

Тест з приманки 3-14 – щось середнє між досить популярними для спінінгів тестових діапазонів «до 3/8» та «до1/2». Тест до12 грам досить часто зустрічається у японських виробників, і головне, щоб нижня заявлена межа не виявилася заниженою - цим часто грішать навіть дуже імениті контори.

Тест по шнуру 4-8 лб, отже оптимальною ниткою для нашого підопічного буде якісна азіатська нитка 0,3 – 0.6 номера, за японською системою.

Що привертає увагу - дуже тонка, але при цьому досить жорстка вклеєна вершинка. Подібна вклейка застосована на легших, що добре себе зарекомендували Nemesis, 682 і 732. За рахунок маленького діаметру і великої жорсткості вона дозволяє не тільки анімувати найлегші джигові приманки, але і дозволяє з певним комфортом зображати твічинг воблерами мінноу, або, наприклад, досить різко підривати приманки, вага яких впритул підходить до верхнього тесту вудилища.

Закидання.

У мене були деякі сумніви, чи це вудилище якісно закидатиме приманки, особливо невеликої ваги. Все-таки багато дрібних ранінгів, та й взагалі «соліди» - вудилища з вклеєними вершинками - ніколи не відрізнялися особливими помітними характеристиками.

Здивувала вудка. 2 грамова "чебурашка" в парі з субтильним "їстівним" черв'ячком відлетіла на чесні 25 метрів з першої ж спроби - видатний результат, враховуючи все вище сказане.

Комфортний закид і, при цьому, відчутний приріст дальності відчувається до порога 10 г +2,5 "гумка", тобто. тест вказаний більш ніж чесний. Більше кидати немає жодного бажання, вудка не працює на межі, але згадуючи високий модуль графіту та вагу виробу – не варто смикати Бога за бороду.

Чутливість.

Якщо говорити про джиг – то комфортно чути дно, не відволікаючись на вершинку грамів від 5-6 залежно від ваги котушки, та умов лову.

4 грами не чути, але добре видно по відіграшу вершинки.

3 г видно на піску, на тонкій волосіні, і при несильній течії.

2 г видно на камінні, при 100% зорі.

Що стосується чутливості до клювання - тут не все так однозначно. Наприклад клювання чорноморської зелені вудка передає так як треба - тапки злітають на раз, але це особливість риби, яка клює так що голавль Південного Бугу і шалений дніпровський жерех відпочивають.

Окуневі та судакові клювання вудка також просікає на раз. Чи не понад чутливість, і не тринадцять градацій твердості дна, немає. Просто хороша, дзвінка вудка, суттєво дзвінкіша навіть деяких «цільників». Швидше за все, причина модульності матеріалу, який сам виробник позиціонує як мікс 40 і 46 графітів. Графіт «Тореєвський», що непогано саме собою.

Анімація.

З джиговими приманками у всьому тестовому діапазоні вудка справляється чудово. Починаючи з 2-грамової голови, і закінчуючи 10-грамовий спінінг NMSV-S764L все підриває, підкидає, підкидає. Те саме можна сказати про джигові коливалки (кастмайстри, пількери). Дуже сподобалася робота вудки з ковзними кулями офсетними гачками в умовах підвищеної небезпеки зачепів – наприклад, при нічному лові скорпени на ПБК серед валунів.

З воблерами звичайно не все так гладко, але в цілому дуже нічого.

З «миношной» дріб'язком 35-65 мм немає жодних проблем, вони і закидаються, і твичать, жорсткості вклеювання вистачає на раз.

Деякі більші приманки теж можна анімувати, причому не погано, наприклад Tiny Magallon або Orbite, хоча звичайно ж вимагати від досить довгого, лайтового прута з вклеєною вершинкою, будь-якої агресивної анімації - не правомірно. Нормально справляється вудка і з наполегливими кренками.

За рахунок своєї довжини та строю вудка добре працює з повідковими оснащеннями. І анімація, і закид із довгих повідців виходить дуже впевненими. 10-грамового вантажу вистачає в переважній більшості випадків як «околокіївського», так і кримського відвідного.

Впевнено вудка співпрацює і з поверхневими принадами, стиками та попперами 50-70 мм. Приманки і закидаються, і проводяться, але і у випадку з воблерами - дуже «м'яко».

Ось з анімацією класичного форелевого коливання - проблема, все-таки вудка зовсім не "коливальних" характеристик - вона жорстка, і проводка виходить дуже агресивною.

Виведення.

Крім високої чутливості, необхідної для лову серед нагромаджень валунів, вудка для мандрівника повинна мати неабиякий запас потужності на виведенні.

Найбанальніша зеленушка після підсічки, на вудці менше ста грам вагою, з відповідною котушкою, пручається ну як не слабше судака, дозволеного до вилову розміру.

Додайте сюди ще майстерне використання рибою найменших укриттів, і колонії мідій, які чекають не дочекаються вашого шнура… Енкор справляється чудово, вудка хоч і згинається майже до ручки, але комель не вимикається з роботи, і впевнено дозволяє діяти у важких умовах.

Думка професіонала:

Сергій Міненко, досвідчений спінінгіст.

Повна відсутність відчуттів того, що в руках багатосостова вудка, гарна чутливість, і комфорт в анімації різних типів приманок. Що ще потрібно, щоб гідно провести закордонну відпустку?

Ціна.

В інтернет магазині Rybalka.com вудлище Encore Nemesis Viator NMSV-S764L коштує 1205 грн., або 150 $. На мою суб'єктивну думку ціна для такого вудлища суттєво занижена і дуже приваблива.

Резюме

Ловля морських риб легким джигом – один із наймодніших трендів останніх сезонів. Це не вибагливе, на перший погляд заняття затягує гірше насіння, і впіймавши першого ласкіра або рульону зупиниться практично не можливо. А ще є Low Cost авіаквитки в Європу ...

Я настійно рекомендую придивитися до вудки подібного типажу, якщо ви не ловите виключно яким-небудь одним способом в одних і тих де умовах. Якщо ви не боїтеся пошуку, будь то пошук нових риб, нових водойм, нових вражень – вояж з Encore Nemesis Viator NMSV-S764L припаде Вам до душі. Він не виявиться зайвим ні на Чорноморському узбережжі, ні дорогою за грибами на Поліссі, ні в будь-якій іншій пригоді.

Оцінки Encore Nemesis Viator NMSV-S764L

Виконання Якісне вудилище для мандрівників усіх мастей. 8
Красива, елегантна вудка яскравого забарвлення. 8
Робочі характеристики Чудово підходить для легкого лову джигів у важких умовах, і при цьому дозволяє ловити більшістю інших приманок. 7
Ціна з урахуванням характеристик, компонентів та відсутністю конкурентів на ринку - ціна просто дивує. 10
Просто купити в інтернеті, але не просто знайти в роздрібному продажу. 8
Середня оцінка 8,20

Шкала: 1 = жахливо, 2 = погано, 3 = незадовільно, 4 = зазвичай, 5 = непогано,
6=добре, 7=гідно, 8=відмінно, 9=чудово, 10=неймовірно!

Переваги

Компактний.
Чутливий.
Універсальна.
Вродливий.
Чи не дорогий.
Комплектується тубусом.
Довічна гарантія.

Недоліки

Кільця на вершинці (ранінги) схильні захльостувати тонкий шнур, особливо при сильному зустрічному вітрі.
Хук кіпер доводиться трохи підгинати.
Набути реально лише в одного продавця.

Encore Nemesis Viator NMSV-S764L можна переглянути та замовити у розділі СПІНІНГИ нашого інтернет-магазину.