GPS-навігатори міцно увійшли в життя рибалок, мисливців, туристів та й звичайних автолюбителів. Дуже зручно, натиснув пару разів на клавіші (або провів пару разів по сенсорному екрану) - і дорога додому, найкоротший шлях до базового табору, потайна стібка до загубленого в очереті щучого озера у Вас перед очима. Та й виставиться на судаковій брівці посеред водосховища навряд чи вдасться вдруге без цього складного приладу. Не дивно, що виробники GPS щороку балують користувачів новинками, не завжди кардинальними, але завжди цікавими та несучими від попередніх моделей. Ось і визнаний лідер у цій галузі, компанія Garmin, презентував GPS розроблений спеціально для тих хто більшу частину життя проводить на воді – Garmin GPSMAP 78s.

Прилад Garmin GPSMAP 78s виконаний у дещо нестандартному компонуванні - кнопки керування приладом знаходяться над екраном, а не під ним, що робить навігатор з незвички незручним у використанні. Працювати з приладом однією рукою комфортно тільки якщо користувач має великі кисті рук (прилад досить великий - 6.6 x 15.2 x 3.0 см), а при роботі двома руками-рука натискає на клавіші закриває екран. Через кілька хвилин звикаєш до однорукого використання, і далі все йде гладко і просто.

Візуально навігатор нагадує колись дуже популярні GPSMAP 76c та 76Sc, але дизайн звичайно більш сучасний, кнопки, на відміну від попередників великі та зручні, легко ідентифікуються на дотик, та й сам матеріал корпусу явно буде менш слизьким у мокрих руках.

Заглянувши в опис приладу можна побачити, що крім функцій наявним у кожному більш-менш пристойному GPS, є функції які дуже рідкісні, щоб навскідку згадати інші моделі, що їх підтримують.

Електронний вбудований 3-х осьовий компас з компенсацією нахилу допоможе зорієнтуватися на території навіть у горах, і за відсутності сигналу з супутників (що звичайно мало можливо). На відміну від електронних компасів попередніх років компас GPSMAP 78s дозволяє визначати сторони світла навіть у стані спокою, тобто. Без руху.

Незвичний російськомовній людині прилад під назвою барометричний альтиметр - є ні чим іншим як суміщеним барометром і приладом для вимірювання висоти (висотамір). Свої обчислення це не хитрий пристрій здійснює виходячи із зміни атмосферного тиску, а на стоянці може використовуватися для спостережень за показаннями барометра, для прогнозування погоди.

Це звичайно не більш ніж приємні дрібниці, головне у GPS 'це робота безпосередньо з супутниками та картами.

З супутниками прилад працює чудово, вбудована потужна антена та чіп з підтримкою WAAS-поправок та нової технології HotFix® забезпечує дуже швидке та точне знаходження супутників, навіть незважаючи на перешкоди у вигляді дерев, скель, будівель. Взагалі Garmin завжди славився якістю своїх приймачів сигналів, періодично ловлячи сигнали навіть у глухих приміщеннях, через кватирку в якій було видно маленький шматочок неба.

Що стосується роботи з картами - тут нам на допомогу приходить великий яскравий рідкокристалічний екран (4.1 x 5.6 см, діагональ 2,6 дюйма) з роздільною здатністю 160 x 240 пікселів, що яскраво і контрастно показує картинку навіть при яскравому зовнішньому освітленні, вбудована пам'ять у розмірі ,7 гігабайти, а також слот під карти пам'яті формату microSD™.

Вбудована карта досить примітивна, тому краще розщедриться на "Аеросканівську" карту України або басейну Дніпра, або купити для GPSMAP 78s спеціальну передплату на супутникові знімки BirdsEye™. Це коштує 30 доларів на рік і дозволяє використовувати супутникові знімки високої якості паралельно з будь-якими іншими картами.

Крім електронних карт, навігатор нормально працює з растровими, відсканованими паперовими картами збереженими у форматі JPG.

Робота з точками та треками не відрізняється від роботи з іншими приладами від Garmin, 200 треків, 2000 дорожніх точок. З мінусів – реально не вистачає окремої кнопки для швидкого встановлення дорожньої точки. Погодьтеся, при пересуванні на крейсерській швидкості по малознайомій акваторії скажемо ввечері, не завжди є можливість відразу обловити перспективну точку ідентифіковану ехолотом, і часто набагато простіше натиснути на кнопку і внести цю точку, що називається "про запас". З приладом, що обговорюється, цього зробити швидко не вийде. Схожа кнопка у 78 все-таки є, вона називається «людина за бортом», і призначена вона для професіоналів гонок на катерах і любителів яхтингу. При натисканні на неї прилад ставить крапку і відразу ж прокладає до неї трек. Ясно, що для наших, мирних і спокійних цілей, функція не марна (випадки бувають різні), але мало застосовується, чого не скажеш про іншу "фішку", що теж прийшов з водно-моторного спорту: GPS-навігатор Garmin GPSMAP 78s - водонепроникний , і мало того – плаваючий. Стандарт водонепроникності IPX7, відповідно до якого і зроблений прилад, гарантує, що пристрій працюватиме при зануренні під воду на глибину 1 метр не менше ніж на 30 хвилин, а з урахуванням що плаваючий 78s – загроза втратити його невелика, хіба що в шторм.

Живлення навігатора здійснюється від двох батарейок або акумуляторів формату АА, під якими знаходиться слот картки пам'яті. Звичайно акумуляторний відсік теж герметичний.

У висновку слід сказати, що прилад високоякісний, як і весь Garmin, продуманий, функціональний, але все ж таки орієнтований в першу чергу не на рибалок, а на яхтсменів.

Де купити

Придбати GPS-навігатор Garmin GPSMAP 78s можна в інтернет-супермаркеті rybalka.ua