Від тих рибалок, які постійно спілкуються на рибальських форумах, напевно не вислизнув той факт, що дедалі частіше виникають дискусії з приводу вибору плетеного шнура.

Ось раніше, на початковому етапі освоєння плетінок було набагато простіше – є нитка «Х» – вона для джигу. Є нитка «У» - вона простіше, але м'якше, піде для воблерів. А любителі ультралайту – ловіть ліскою.

А зараз? Та раз на місяць на вітринах з'являються новинки, як від лідерів галузі, так і від маловідомих контор, і всі як один - «тонкі», «слизькі», «надзвичайно міцні» і «стійкі до абразива» - як тут розібратися?

Сьогодні ми розглянемо нитку, попередня версія якої залишила дуже позитивні враження, як універсальний шнур з джиговим ухилом. Герой сьогоднішнього тесту оновлений McCoy Super Braid - New & Improved.

Про компанію, TackleTest та підступи конкурентів.

Коли в першому огляді ми провели перше незалежне тестування даного шнура в Україні, на шнур, компанію McCoy і особисто TackleTest вилилося чимало неприємної інформації. Пам'ятається, особливо порадувала заява, що «Навіть у самій Японії не знають, що за хрень така» (орфографія автора збережена).

До чого тут Японія до американської фірми з більш ніж 75-річною історією? Чому люди дозволяють собі лити багнюку на продукт, якого в очі не бачили? Тільки тому що він не продається в їхньому магазині, чи надто дорогий? Чи тому що кум «Петро», який торгує паленою «Прохою», не торгує не паленим McCoy? Чужа душа темряви, але якщо враховувати той факт, що за останній час «старий» McCoy в деяких великих інтернет лабазах став ниткою, що найбільше продається, причому покупці, в переважній більшості, рибалки дуже досвідчені, можна припустити що нитка людям припала до смаку, і це тішить.

Новий.

Що ж в оновленому McCoy Super Braid такого New & Improved?

За офіційною заявою прес-служби компанії, поміняли в шнурі практично все-від технології плетіння, до нових способів нанесення фарбування:

По-перше, нові "Tight Weave" технологи дозволяють виробляти шнур з оновленого волокна Spectra, яке значно щільніше за Спектру попереднього покоління. В результаті цього шнур тонший і міцніший за аналогічну нитку колишніх випусків, при значно збільшеної (хоча і старий був хороший!) стійкості до впливу абразиву.

По-друге – нові шнури гладкіші, ніж старі, і отже політні характеристики такої нитки покращуватимуться.

По-третє, нова технологія фарбування дозволяє суттєво знизити «вимивання» барвника зі шнура в процесі експлуатації, при цьому шнур не забруднює при намотуванні кільця, пальці, ролик котушки, адже, за заявою технологів, барвник додається у вихідне волокно.

По-четверте – компанію заслужених старих квітів (а їх, як пам'ятається, було 3: сіро-зелений Original Mean Green, кислотно-жовтий Hi-Vis Yellow і яскраво помаранчевий Hi-Vis Orange) складе нове забарвлення - Color Metered. Весь шнур розфарбований десятифутовими відрізками в різні кольори, що дуже добре для стрімкого лову, або коли треба не на око визначити дальність закидання приманки.

Що тестуємо?

Порівняльні розривні характеристики та порівняльні діаметри перевірити можна, і зробити це просто.

Візьмемо дві «шістки», стару та нову.

Прив'яжемо їх «поліпшеним клінчем» до заводного кільця і потягнемо різні шнури в різні боки.

Перша спроба одразу показала нам, що 7 обертів шнура при зав'язуванні клінчу на новому McCoy Super Braid – це дуже мало. Старий шнур 7 оборотний клінч витримав, а новий, негідник, розв'язався.

Це, до речі, прямо вказує на набагато більшу слизькість шнура нового покоління, що, по-любому, благотворно вплине на кастингові характеристики нитки.

Зв'язавши кільце та шнури дванадцяти витковим клінчем, з додатковою фіксацією кінця шнура чотирма напіввузлами, ми отримали… Правильно, розігнуте кільце…

У наступній спробі ми змінили ідеї використовувати сполучну ланку між шнурами і пов'язали їх безпосередньо. Для зв'язування ми застосували варіант відомого вузла Blood Knot з різницею у напрямку витків.

Лопнув старий шнур, але навантаження мені здалося невеликим, і я повернувся до сполучної ланки – тепер уже до вертлюга.

Прив'язка вже не «клінчем», а «поломаром». Порвати руками не так просто, але все-таки є ще силу... Рветься старий. Відрізаємо по метру – рветься старий.

Ще спроба – старий. Не збрехали Маккої.

Ось тільки візуально стара шістка хоч і не така гладка, але все ж таки, здається не тонше.

Мікроскоп, хоч і простенький, але корисний у справі предмет.

Нова справа, стара ліворуч.

Помітна різниця, як у діаметрі (стара товща) так і в насиченості кольору (старіша яскравіше).

Порівнявши нову шістку і стару четвірку бачимо наступне: новинка при більшій розривній практично такого ж діаметра, тільки ось явно рівномірніша.

Нова "шістка" - ліворуч.

Міцність.

Отже, перевіримо на міцність з абсолютними значеннями.

Дозволю собі нагадати таблицю з характеристиками міцності старої версії 6-лібрового шнура:

Така сама таблиця для нової 6-лібрової нитки виглядає так:

Досить цікаво.

З таблиці чітко видно, що новий шнур по-перше дійсно міцніший ніж старий, а по-друге, набагато краще дружить зі старим добрим поломаром. Перед кожним зав'язуванням вузла ми видаляли 4-5 метрів нитки, всі вузли в'язали дуже ретельно (аж до попереднього шліфування подушечок пальців) і дуже добре змочували вузли при затягуванні.

З шісткою більш-менш ясно.

"Десятка" - яка, до речі, пішла на практичне тестування, сподобалася не менше ніж шістка, перш за все вкрай невеликим діаметром. Порівнявши її і нову шістку ми трохи розгубилися - десятка товщі, але зовсім трохи, буквально на кілька сотих мм. Фотографія під мікроскопом підтвердила:

(десятка - правіше)

(Нова десятка знизу, стара-зверху)

Розривне навантаження:

За дуже незначної різниці в діаметрах - більш ніж десятивідсотковий приріст. З погляду номінального діаметра, такий приріст це дуже небагато, а сточки зору реального – навіть нічого.

І слизькість. Клінч 6-7 обертів розпускається. Єдине, де подібне доводилося спостерігати (йдеться про американські нитки) – це лише Nanofil від Berkley. Паломар та покращений Клінч тримають добре, а от якщо Ви любитель безвузлів – треба намагатися вмістити більше витків.

Вісімка.

Шістка хороша, десятка – приємна в усіх відношеннях. А що ж проміжна "вісімка"?

Все в рамках очікування:

На фотографії видно різниця діаметрів 8 лб (праворуч) і 10 лб - вона вкрай не значна, але добре помітна при випробуваннях на дальність кидка, та й взагалі за поведінкою шнура в реальних умовах.

(10 зліва, 8 праворуч)

Ціна.

Ціна на нову версію нитки дещо знизилася, насамперед у результаті грамотної роботи українських представників, тому що ця продукція була знижена. цінник в Америці не змінився, і тепер характерний український цінник – 199 грн. за 150 ярдів (135 метрів). З огляду на відсутність ризику нарватися на підробку – це, схоже, найкращий варіант серед усіх представлених на ринку американських шнурів.

На воді.

Ось, за що я люблю класичні американські шнури з волокон Spectrа - так це за їхню дзвінкість. Останнім часом, коли все більше з'являється шнурів які тягнуться – це величезний, жирний плюс для джига в першу чергу.

Нитки, що тягнуть, - це не косяк, це відмінне, грамотне інженерне рішення, яке дозволяє запросто вирішити масу питань, пов'язаних з м'якістю, далекобійністю, анімацією певних типів приманок, і спрощенням виведення самих нервових риб. А ось для джига, причому нашого, слов'янського – шнур має бути не розтяжним. Як McCoy.

Мінімальна вага, яка нормально натягує 8 ліброву нитку, якщо судити з джигових принад - 4-5 грам, і 5-6 для 10 фунтової. І там, де такої ваги вистачає для того, щоб «зловити» дно – McCoy справляється дуже добре.

З дальністю – теж все помітно покращало. Нова «вісімка» на чотирнадцяти грамовому пількері летить як мінімум на пару-трійку метрів далі за стару шістку. Небагато? Згоден, але при цьому на новому восьмилібровому шнурі можна не побоюватися і вкластися в занедбаність, не замислюючись про можливий відстріл, і не обтяжуючи себе шок лідером.

Заміна 10 лібрового Маккоя на 8 лібровий дає приріст дальності близько 7-8%. : фунтовий-додасть приблизно стільки ж. Це говорить насамперед про те, що різниця в діаметрах, хоч і малопомітна візуально, все-таки присутня і досить сильно впливає на польотні характеристики.

До речі про флюрові повідці.

Якщо ви прив'язуєте підлісок з флюорокарбону популярним вузлом Allbright, з оновленим McCoy не полінуйтеся збільшити кількість обертів шнура навколо петлі флюрокарбону, і зробити пару-трійку напівзлов страхувальних, буде набагато надійніше.

Воблера і поверхневі приманки більше тяжіють до 6 і 8 лібрових серій, але все-таки цей шнур для джига набагато доречніший, ніж для об'ємних мінноу і кренків, що не літають.

А ось із кастмайстром, у джиговому понятті цієї приманки – шнурок просто душка. Приманка не дзвінка, сама по собі, і нерозтяжність і візуальна помітність шнура підуть на користь.

Стійкість абразиву шнура на висоті. Не можна сказати, що вона кардинально вища ніж у деяких інших традиційних американських ниток, але на тлі деяких новинок, які розсипаються при одному виді дрессейни - різниця разюча.

Та й фарбування. Я не можу сказати що старий МакКой володів надмірним барвником, і сильно бруднявся або линяв, і новий - теж дуже чистоплотний. Звичайно, з приводу того, що фарба взагалі не змивається-нісенітниця, робочий відрізок біліє, хоч і не швидко, але на робочих якостях це не позначається.

Резюме

Хороша абразивна стійкість, мала втрата міцності на вузлах і в процесі експлуатації, потужні показники розривного навантаження, і при цьому непоганий «виліт», не відлякувальна ціна, і відсутність контрафакту, як і раніше, робить McCoy Super Braid відмінним шнуром для важкого спінінга та експлуатації в складних умовах .

Придбати шнури McCoy ви можете в інтернет-супермаркеті rybalka.ua.

Оцінки McCoy's Super Spectra® Braid.

Якісний американський шнур. 8
Зовнішній вигляд Красива нитка, що вселяє надійність, яка до того ж, більш гладка ніж її попередниця. 8
Робочі характеристики Міцна, потужна, абразивостійка, малорозтяжна. 8
Ціна Якщо дилер не підведе, ціна суттєво знизиться порівняно зі старою версією нитки. 8,5
Доступність За півроку шнури McCoy стали набагато частіше зустрічатися у роздрібному продажу. 8,5
Середня оцінка 8,20

Шкала: 1 = жахливо, 2 = погано, 3 = незадовільно, 4 = зазвичай, 5 = непогано,
6=добре, 7=гідно, 8=відмінно, 9=чудово, 10=неймовірно!

Переваги

Недорогий.
Абразивостійкий.
Міцний.
Нема підробок.
Людські розмотування.
Яскраві кольори.
Малорозтяжний.

Недоліки

Як і раніше, немає кардинально тонких і далекобійних моделей.