Я постійно шукаю способи покращити свої навички лову окуня. Це не обов'язково моя улюблена техніка, тому я завжди експериментую з різними налаштуваннями, намагаючись максимізувати свою ефективність за допомогою легших рибальських снастей. Я пробую кожен шнур і рибальську котушку, які трапляються мені в руки, у спробі знайти для себе "ідеальне" витончене оснащення.

У моєму районі вже багато окуня після нересту, що для мене означає найпростіше оснащення на спінінговому спорядженні. Я випробував всі види різних тактик захисту мальків від нападу, і це продовжує приносити мені плоди рік у рік. Якось доля надала мені чудову можливість спробувати нову спінінгову котушку Shimano Ultegra. Я виріс, використовуючи багато менш дорогих котушок спінінгів Shimano, коли я стрибав біля ставка після школи, але я дійсно не мав можливості тестувати багато котушки за ціною вище 100 доларів. Почувши стільки галасу про спінінгові котушки Shimano протягом багатьох років, я дуже хотів спробувати одну з них.

Після кількох поїздок на рибалку з Ultegra я можу з повною впевненістю гарантувати, що вона стоятиме на передньому плані під час лову мого окуня до кінця року… і, можливо, ще кілька років після цього. Я, чесно кажучи, не знаю, як вони (Shimano) змусили спінінгову котушку за 150 доларів почуватися вдвічі дорожче, але це у них вийшло.

Я розповім про те, що мені справді сподобалося у цій котушці.

1) Неймовірно чутливий та зрозумілий фрикціон!

У Shimano Ultegra одна з найплавніших фрикційних систем, які я коли-небудь тестував на спінінговій котушці. Я знаю, що це звучить шалено для супер-розкішних спінінгових котушок, які коштують від 300 доларів і вище, але ця система опору зовсім відрізняється від більшості, які я тестував протягом усієї своєї кар'єри.

Незалежно від того, чи борюся я з рибою у відкритій воді, чи намагаюся виловити її з укриття, ця система опору довела своє чудове поєднання сили та точності, що справило на мене глибоке враження. Ви можете постійно вносити мінімально невеликі коригування в опір, що дуже допомагало, коли я націлювався на великих особин окуня. Я хочу, щоб тяга була досить міцною, щоб плавно відсувати рибу від очеретів та укриттів, але як тільки я підводжу цю рибу ближче до човна, я хочу, щоб вона легко натягувала шнур, щоб гачок не висмикувався з риби.

Регульованість Ultegra дозволяє мені робити це без будь-яких налаштувань на льоту, поки я борюся з рибою.

2) Цілісна велика дужка, яка виключає вузли при закиданні

Крім композитного корпусу Ci4+, Ultegra також має цільну дужку, яка дозволяє шнуру легко переміщатися по ролику, що, на мій досвід, дійсно допомагає зменшити ті неприємні сплутування шнура, якими відомі риболовні котушки.

Плутання волосіні - це найбільший удар, який для мене завжди був, коли ця неприємність трапляється на риболовлі. Багато років тому, коли я вперше почав брати участь у рибальських турнірах як со-рибалка, я завжди брав із собою кілька додаткових споряджених котушок у своїй сумці для снастей, тому що регулярно, мінімум раз на день я отримував величезне пташине гніздо з нізвідки. Їх було швидко не розплутати, якщо ви розумієте, про що я говорю. Довелося б відрізати більшість цінного шнура і почати все спочатку.

У мене поки що немає таких проблем з Ultegra. Я ловив рибу у вітряну погоду і навіть тестував її з основною ліскою з флюорокарбону, і в мене ще не було жодного заплуту. Я не впевнений у фізиці і в тому, як Shimano зробила управління шнуром на цій котушці таким чудовим, але, чорт забирай… поки це працює, і це неймовірно круто.

3) Дуже легка шпуля, але велика місткість шнура

Це чудово збалансована безінерційна котушка. При вазі всього 224 грам, вона легка, але все ж таки має достатньо "значності", щоб відчуватися як високоякісна надійна котушка. Я протестував багато спінінгових котушок, які, на мій погляд, були надто легкими, на мій погляд і тим самим крихкими. Багато виробників дійсно наголошують на невагомість котушки, а не на її структурну і механічну цілісність. У деяких із цих надлегких котушок ви помітите, що рама котушки сильно прогинається, коли ви ловите рибу. Мені не подобається це почуття. Ця котушка має практично нульовий люфт, навіть коли вона знаходиться під навантаженням. На мій погляд, це вражаюче поєднання невагомості та химерної сили. Мені також дуже сподобалася місткість Ultegra шнура. Коли я вперше намотав його, я був дуже здивований, коли зміг намотати на котушку цілу 150-ярдову бобіну 15-фунтового плетеного шнура Seaguar Smackdown.

Здається, що це ідеальна кількість, яка не передбачає перебору намотування і обрізання залишків.

4) Липуча ручка – великий плюс!

Я вважав, що міг би використовувати краще прикметник, ніж "липкий" для цієї ручки, але, чесно кажучи, я не впевнений, що саме це за матеріал. Попри це мені дуже сподобалася ця ручка протягом усього тестування. Я можу брати рибу, випускати рибу, мочити руки, є бутерброд... що завгодно... і при цьому міцно тримати цю рукоятку. Для тих, хто іноді трохи незграбний з спорядженням, що обертається, ця функція була для мене дуже цінна.

5) Фінальний акорд

Я думаю, що це буде одна з тих котушок спінінгів, яких у рибалок кілька. Це дійсно надійна котушка, і вона відчувається навіть краще ніж деякі котушки вартістю понад 300 доларів, які я тестував у минулому. Це страшенно вигідна покупка. Я настійно рекомендую спробувати один із варіантів Shimano Ultegra.

Shimano Ultegra можна придбати у нашому магазині всього за 3799 грн.