Джиг - спінінг, на сьогоднішній день, вже давно встиг укорениться в рибальських масах, і навіть, трошки перетворився на старий-добрий метод. Якщо ще якихось 10-15 років тому, це був дуже прогресивний і просунутий напрямок, то сьогодні, з нього багато хто починає свій шлях у становленні як спінінгіста. Все більшу популярність почали завойовувати нові дані рибальської моди: твічинг, ультралайт, мікроджиг та інші їх похідні. Джиг, поступово, став перетворюватися на щось набридло і неабияк набридло. Та й риба вже до нього видно теж звикла, і старі, добрі «зрадники» та «копита», вже далеко не так стали тішити своїх шанувальників трофеями. Стало очевидним питання пошуку нових методів і стилів перехитрити рибу, ну, або надати якийсь новий поштовх вже існуючим раніше. І цей самий поштовх знайшовся, благо, сучасний ринок, завжди готовий запропонувати свій, безрезультативний варіант. Джіг не став винятком.

Звичайно, термін «їстівний силікон», з'явився досить давно, давно, ми всі вже знали про існування таких приманок як «Гаррі Ямамото», «Берклі», «Юм» та деяких інших представників заокеанської гумової смакоти. Багато хто, вже на той час небезуспішно ловив на все це. Але, справжній «їстівний бум», прокотився хвилею нашою країною відносно недавно, з появою на нашому ринку представників цього напряму з Японії. Одними з таких першопрохідців, які започаткували «їстівний хід» нашими просторами, стала нині найвідоміша компанія Reins. Зацікавила поява на нашому ринку цієї гуми на початку її ходи і мене. Скоріше з інтересу, аніж справді, такої вже міцної віри в її чудодійні властивості, вирішив я обзавестися кількома пачечками цих принад, і, як виявилося, зовсім недаремно. Завдяки їхній появі в арсеналі, для мене джиг, начебто ожив заново, відкрилося його друге дихання. А головне, Reins реально працював, причому стабільно виручав у найскладніших ситуаціях, приносячи стабільні улови хоч у літню спеку, хоч по пізньоосінніх холодах. Але, поговоримо про ці приманки більш детально.

REINS ROCKVIBE SHAD 3 - одним із перших потрапив до моїх рук, і першим показав, що таке японський «їстівний силікон». За своєю суттю, це, такий собі, начебто, як звичайний віброхвіст, тільки виконаний у своєрідному, японському розумінні цього слова. Тіло фантазійної форми з класичним віброхвостовим хвостом п'ятою, що закінчується. Завдяки своїм компактним розмірам, у поєднанні з шарнірним монтажем, є одним із лідерів у плані балістичних характеристик. Також, завдяки своїй компактності і вузькому профілю п'ятака, приманка дуже легко пробиває глибокі ями на пристойній течії, дозволяючи використовувати легші вантажі. Поєднавши все це єдино, отримуємо хорошу приманку для річкових умов лову, особливо берегової. З уловистістю теж все в повному порядку. Приманка зарекомендувала себе з найкращого боку при лові в не найвдаліший з погляду спінінга період літнього піку, в спеку, коли риба досить пасивна. Навіть у цих умовах, з REINS ROCKVIBE SHAD 3, я заробляв собі кілька судаків, окунів та щук. При, майже повному ігнор, традиційних приманок. Одного разу, на ROCKVIBE SHAD влетів і голавль, започаткувавши перші голавлеві жертви їстівки.

Придбати REINS ROCKVIBE SHAD можна за посиланням

REINS G-TAIL SATURN 2,5 - з'явився в моєму арсеналі суто випадково, і зізнатися, що відразу був сприйнятий скептично. Мініатюрний, з зовсім незрозумілою формою, і таким же безглуздим і мініатюрним твістерним хвостиком. Ентузіазму у мене не викликав із самого початку. Проте дуже швидко завоював собі репутацію і славу. Я не дуже люблю маленькі приманки, тим більше, з маленькими активними елементами. Мені якось здавалося, що таку козявку на широких просторах рибі почувати буде нелегко. Але помилився і дуже міцно. Будучи набагато компактнішою за параметрами REINS ROCKVIB SHAD 3, REINS G-TAIL SATURN 2,5 відлітав ще далі і тонув ще швидше. Але найголовніше, він реально ловив. До того ж, не в такт своїм габаритам цілком пристойну рибу! Що знайшли в цьому малюку собі цілком товарні судаки та щуки-для мене загадка досі. Але факт залишився незаперечний, G-TAIL SATURN 2,5, ловить і добре, причому абсолютно у всіх ситуаціях: літо, спека, осінь, холоди. А ще дуже скоро, на спільних рибалках, мої запаси цих малюків стали різко вичерпатися не тільки через обриви і втрати на зубах хижаків (досить ніжний матеріал), особливість всіх їстівних приманок. Диво принадою доводилося ділитися з товаришами, щоб не ловити на собі їх заздрісні і водночас просячі диво погляди. Техніка лову як і у випадку з попередньою приманкою, класична ступінчаста проводка і жодних інших вишукувань я з нею не використовував. REINS G-TAIL SATURN 4 – старший брат міні черв'ячка. Більш довге тіло і такий же, ну більше, звичайно мініатюрний хвостик. Вирішив отримати таких після урочистої ходи дітей. І теж не помилився. Іноді цей черв'як ставав чи не панацеєю від безкльов'я. Середина жовтня, ми з напарників в одному човні, джиг сплавом. G-TAIL SATURN 4 та інші у товариша. Щуки та окуні вішаються у мене із завидною постійністю, за вкрай рідкісних і безрезультатних штурханів у напарника. Ділюсь диво-приманкою з ним, і процес пішов уже в нас двох. Такі рибалки, діють краще за всякі слова та розповіді про диво – приманки, варто лише раз побачити і відчути різницю. Використовував її на класичному шарнірному з'єднанні, проводка-короткі підкиди, іноді з паузами, любить і судак і щука та окунь. Не оминав і жерешок.

Придбати REINS G-TAIL SATURN можна за посиланням

REINS BUBBRING SHAD 3 - найбільш правдоподібне віброхвостоподібне виробництво від REINS, власне, і використовувався, так само як і звикли ми працювати з цією категорією приманок. Хіба що результативність вище у вигляді деяких їстівних якостей його. Ну і ще один плюс - за рахунок м'ясистішого і об'ємнішого тіла, живучість вище ніж у інших рейнсів. Однією приманкою можна зловити встигнути не один десяток рибин, якщо тільки в коряжнику не залишити.

Придбати REINS BUBBRING SHAD можна за посиланням

REINS FAT G-TAIL GRUB 4 - класичний твістер у всіх його проявах з якого боку не глянь. Досить великий для своїх параметрів. М'ясисте об'ємне тіло, вузький хвостик дещо зміненої форми, але в цілому, це все ж таки класика. Дуже забійна класика я сказав би. І головне, вбиває більшу рибку. За своєю живучістю, небагато поступається BUBBLING SHAD 3. Основні шанувальники цієї приманки щука і судак, причому ті, що старші в сімействі. Велике та об'ємне тіло дозволяє поєднувати з офсетниками великих розмірів, які будуть не зайвими при лові на цей вістер. REINS G-TAIL GRUB 3 - що буде якщо взяти хвіст від FAT G-TAIL GRUBS і приліпити до нього якесь вузеньке, але сильно рифлене тільце? Так, от і вийде такий уже не зовсім звичайний, але уловистий твістер. Ну плюс ще оснащувати його можна по-різному. По-правильному, хвіст повинен дивитися набік. Має вузьке тіло, оснащене безліччю пелюсток, які, очевидно, повинні створювати деякі додаткові завихрення потоків води. Не знаю, наскільки це вже допомагає йому ловити рибу, але ловить, і як і все REINS, робить це дуже непогано. Щоправда, живучість, через тонюсеньке тіло, залишає бажати кращого. Рідкісний G-TAIL GRUB 3 переживав понад п'ять-шість клювань.

Придбати REINS FAT G-TAIL GRUB можна за посиланням

REINS RING CRAW - класичне бачення фірмою того, якою має бути приманка, покликана імітувати у воді раку. Рифлені об'ємні клешні, що прагнуть на паузі вгору, наче зухвало показують рибі, що з ними краще не зв'язуватися, тим самим, навпаки, діючи нервує на свідомість мешканців глибин. Літо - класична сходинка, з паузами та зволіканнями по дну, на фазі проводки та падіння, клешні працюють як хвости у двовістих твістерів. Атака відбувається, як правило на фазі падіння, як і в класичному джиг. Пізня осінь - коротенькі ривочки в придонному шарі, іноді потяжки, і потужні, могутні удари судачих щелеп з наступним заковтуванням ракоподібного. Бували ситуації, коли RING CRAW рятував і в повну відсутність клювань на інші приманки. З недоліків, слід відзначити легкість втрати приманкою клешнів, зважаючи на їх об'ємність помножену на ніжні та тонкі їх кріплення до тіла. Але навіть будучи одноруким, RING CLAW, продовжує винищувати риб'яче населення водойми.

Придбати REINS RING CRAW можна за посиланням

На сьогоднішній день модельний ряд REINS розширився як у плані моделей, так і щодо колірних рішень та смакових. Фірма продовжує шукати оригінальні рішення, що дозволяють нам, рибалкам відкривати для себе нові межі класичного давно відомого джигу.